Jump to content
Влезте, за да следвате това  
WhitePower

Гуми и Джанти

Препоръчан пост

Да открия сезона понеже за сега съм с най-добри впечатления от Yokohama и Bridgenstone та реших да помисля с какво да сменя някой ден мойте гуми за сега мися да са един от тези 2 вида http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Bridg ... -RE070.htm http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Bridg ... -RE002.htm

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Препоръчвам и [b]Hankook[/b]! За мен са в тройката след Continental и Dunlop.

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Гост
Аз ще ви кажа от кой не съм довлен Мишели и Пирели едните държат стабилно и мнго бързо се износват вторите много пързалят колата в завой(не дозавиват).

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Значи да ви кажа , че марката няма никакво значение :roll: Има точно определен модел и размер за модела това да кажеш Ханкок или Мишлен нищо не значи защото има и ефтини дето не са толкова добри и доста по скъпи на един и същ размер такива където за сухо грипа е на 100% но на вода не стават и такива дето на вода са уникални но на сухо куцат и ........

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
[quote="WhitePower"]Значи да ви кажа , че марката няма никакво значение :roll: Има точно определен модел и размер за модела това да кажеш Ханкок или Мишлен нищо не значи защото има и ефтини дето не са толкова добри и доста по скъпи на един и същ размер такива където за сухо грипа е на 100% но на вода не стават и такива дето на вода са уникални но на сухо куцат и ........[/quote] На 100 процента съм съгласен аз зимата карам с мишлен и да ви кажа 4 та зима а гумите имат още поне за толова да нее и повече каране.За стабилност и проходимост на сняг няма да говоря колата е като танк.

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Гост
[quote="Vassil"][quote="WhitePower"]Значи да ви кажа , че марката няма никакво значение :roll: Има точно определен модел и размер за модела това да кажеш Ханкок или Мишлен нищо не значи защото има и ефтини дето не са толкова добри и доста по скъпи на един и същ размер такива където за сухо грипа е на 100% но на вода не стават и такива дето на вода са уникални но на сухо куцат и ........[/quote] На 100 процента съм съгласен аз зимата карам с мишлен и да ви кажа 4 та зима а гумите имат още поне за толова да нее и повече каране.За стабилност и проходимост на сняг няма да говоря колата е като танк.[/quote] Щото още не си пробвал пресни зимни Конти-та :D

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Такаа, колеги я да споделите своите виждания относно това, дали е добър вариант да си сложа гуми 225/50 на 16-те джанти, при положение че фабрично на колата се дава размер 215/55, ще има ли голяма разлика в разхода и ще имам ли разлика при отчитането на скоростта когато карам?

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Разхода няма и да го усетиш дори за разлика от стабилността

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
И аз така си мисля, явно че ще слагам 225

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Гост
Две лета вече карам с точно такъв размер, но има една много малка уловка, а именно налягането в гумите! За да имаш стабилна кола на пътя налягането трябва да бъде (според мен разбира се) 2,5 bar, а не 2,2 bar, че даже и по някога съм карал предните на 2,6 - 2,7 bar. Пак според моето скромно мнение колата седи много по-стабилно на пътя и леки нервности (кръпки, паваж и т.н.) колата все едно се движи по мед само малко, не знам как да го нарека, "пошляпват" гумите :D ! Това е моето мнение по въпроса успех и мисля че няма да съжаляваш!

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Гост
шляп шляп ПЕДАЛИТЕ водно колело.

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Гост
[quote="NIK"]шляп шляп ПЕДАЛИТЕ водно колело.[/quote] Много смешно, ха тогава обясни този "странен" шум по друг начин :D :lol:

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Гост
Обясних го

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Гост
Има ли някъде в инструкцията на колата или на гредата на шофьора написано да се кара със този размер гуми.

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде

Има ли някъде в инструкцията на колата или на гредата на шофьора написано да се кара със този размер гуми.

С този не, има да се кара с 215/55/16, но не мисля че ще бъде толкова лошо да са малко по широки и ниски.

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Гост
Щом си решил слагаш и караш ако не ти хареса следващия път с друг размер.

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
[quote="NIK"]Щом си решил слагаш и караш ако не ти хареса следващия път с друг размер.[/quote] Мда, така ще направя

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
цената не е ли в полза на 215-те? За какво са ти точно 225? с по-нисък профил точно за дупките в БГ и по-скъпи???

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
[quote="ivied"]цената не е ли в полза на 215-те? За какво са ти точно 225? с по-нисък профил точно за дупките в БГ и по-скъпи???[/quote] Ами цената е почти същата, докато разликата в устойчивостта при каране е доста. а и профила не е кой знае колко нисък, 225/50

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
[quote="legend"][quote="ivied"]цената не е ли в полза на 215-те? За какво са ти точно 225? с по-нисък профил точно за дупките в БГ и по-скъпи???[/quote] Ами цената е почти същата, докато разликата в устойчивостта при каране е доста. а и профила не е кой знае колко нисък, 225/50[/quote] [b][color=#000080]За какви PS говорим в колата ви? Следата се увеличава с 20 мм... Под 200 PS bих заложил на 215, но по-скъпа - примерно Continental, или Hankook от по-евтините... За какви цени говорим?[/color][/b]

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
За сток говорим 150, поне за сега докато Орлин не дойде до Пловдив да направи малко софтуерни промени, а и тези някак си ми се губят в калниците, изглеждат ми много тесни :D

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
Някой ако случайно има някакви 225/50/16 които няма да му трябват и са добри, да пише.

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде
И понеже сезона наближава реших да се подготвя поне с 2 зимни гуми и понеже съм на 17 и зима и лете предпочетох зимната да е "рошава" гума закупих 2 броя [b]Vredestein Wintrac Xtreme XL[/b] [img]https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT2T6zXpNjJJqwlIKCShSV9NExNDSLxq3Vgzf4KytS9lh32x35S[/img] А за задни гуми мисля нещо супер евтино да е щото пари нема :) и се спрях на тези евтиниики [b]Infinity INF-049 Winter Hero XL[/b] [img]http://www.naievtinitegumi.bg/pic/img/img.php?pneudetail/infinity_inf-049_winter_hero.jpg[/img]

Сподели този пост

Линк на поста
Сподели другаде

Създайте си профил или влезте, за да коментирате

You need to be a member in order to leave a comment

Създай акаунт

Регистрирайте се за нов профил в нашата общност. Това е лесно!

Register a new account

Влез!

Вече имате акаунт? Влез тук!

Влез сега!
Влезте, за да следвате това  

• Създай ново...